Cauta

Lob spre grupele Ligii Campionilor

Campioana Romaniei a facut primul pas spre accederea in grupele UCL, obiectivul impus de Gigi Becali noului antrenor, Constantin Galca.

Stelistii il felicita pe Iancu pentru golul marcat

In Norvegia, la Drammen, pe un teren sintetic, Steaua Bucuresti a castigat cu 1-0 meciul disputat in compania campioanei Stromsgodset. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Gabi Iancu, in minutul 49, printr-o executie senzationala, lob peste portarul Larsen. La acest joc, antrenorul Costel Galca a avut pe banca de reserve fotbalisti cu o medie de varsta de 21 de ani!
„A fost un debut fericit, am inceput mai greu, dar a doua repriza am avut ocaziile mai clare, unde puteam sa marcam mult mai multe goluri. Nu ne-am adaptat la suprafata de joc, am avut si trac de inceput de Liga Campionilor, ma asteptam la un inceput de joc mult mai bun. Mai avem un retur si incercam sa castigam si acasa”, a comentat Galca la finalul intalnirii.