Cauta

Trupa lui Dan Petrescu, egal de infarct in Rusia (VIDEO)

Anji Makhachkala si Dinamo Moscova, formatia antrenata de Dan Petrescu, au incheiat la egalitate, 3-3, unul dintre cele mai asteptate meciuri din etapa a 25-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Implicate in lupta directa pentru calificarea in cupele europene, Anji si Dinamo au oferit un show total pe arena de 20.000 de locuri a gazdelor.

Desi gazdele au avut mai mult initiativa, Dinamo a deschis scorul prin Noboa, in minutul 36, insa bucuria lui Dan Petrescu a durat doar patru minute, Boussoufa egaland in minutul 40.

Acelasi Boussoufa a fost eliminat pentru doua galbene, in minutul 48, dar Anji s-a desprins la 3-1 in inferioritate numerica, Zhirkov (’51) si Eto’o (’67).

Pana la urma, trupa lui Dan Petrescu a profitat de omul in plus si a egalat gratie golurilor marcate de Gatagov (’73) si Kuranyi (’88).

Anji – Dinamo Moscova s-a terminat 3-3, iar moscovitii sunt pe 6 in clasament, la un singur punct de locul 4, cu cinci etape inainte de finalul campionatului.