Cauta

Sarbatoare pe strazile Parisului dupa ce Franta a castigat Cupa Mondiala (VIDEO)

Val de bucurie si o mare de oameni pe strazi, in inima Parisului. Totul dupa ce selectionata antrenata de Didier Deschamps a triumfat in fata Croatiei, castigand trofeul Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.

Imaginile surprinse seara trecuta in capitala Frantei nu au nevoie de foarte multe comentarii. Francezii – tineri sau mai putin – au ales sa isi manifeste public bucuria faptului ca nationala a devenit noua campioana mondiala, dupa ce au trecut, cu 4-2, de Croatia, formatie aflata pentru prima oara in postura de finalista a unei astfel de competitii.

Scorul in finala a fost deschis in minutul 18, cand Mandzukic a inscris in propria poarta, Perisic a restabilit apoi egalitatea, 10 minute mai tarziu, pentru ca Griezmann sa mareasca avantajul francezilor, transformand un penalty in minutul 38. Paul Pogba a adus scorul la 3-1, in minutul 59, pentru ca apoi Mbappe sa inscrie la randul sau pentru Franta, scorul final fiind stabilit in minutul 69, dupa golul aceluiasi Mandzukic.

[youtube]pZVEHxij0kU[/youtube]

[youtube]n7-1tR6HZn0[/youtube]

[youtube]P470qSRtfGM[/youtube]

Ultimele stiri

• Cum a reacţionat Cristian Popescu Piedone când a văzut că, în cel mai recent sondaj Avangarde, Gabriela Firea i-a „luat faţa”
  • Frisoane la vârful UE. Ordin de cenzură totală pentru platformele online
  • Ce se întâmplă cu impozitele românilor după ce va fi introdus salariul minim european. Acest tip de leafă schimbă tot!
  • Dom’ Nic, mateinul cârcotaș
  • Salarii de 2.000 euro în România, dar românii nici nu vor să audă de aceste locuri de muncă: „Pleacă să muncească afară”
  • Gata și cu eolienele din Sudul țării. Afectează ariile naturale protejate
  • Veste bună pentru această categorie de pensionari. Vor putea ieşi la pensie mai repede, dar cu o condiţie. Proiect în Parlament
  • Cea mai mare păcăleală a lui Nicușor Dan: în 2024, bucureștenii se spală cu apă încălzită la ibric
  • Cristian Popescu Piedone i-a retezat orice speranţă lui Ciolacu privind retragerea din cursa pentru Primăria Generală: „Se bat cap în cap”
  • Mega 2024, în România. Von der Leyen, contestată la Bucureşti!