LIGA LU’ MITICĂ
Vineri, 9 septembrie
FCM Tg.Mureş – Astra Ploieşti 2-2
Fl.Dan ’27, Ilyeş ’90+1 / Găman ’63, N’Doye ’90+10
Oţelul Galaţi – CFR Cluj 0-4
Ronny ‘1, Bastos ’56, Weldon ’74, Hora ’90
Sâmbătă, 10 septembrie
FC Rapid – FC Braşov 1-1
Herea ’18-penalty / M.Cristescu ’64-penalty
Gaz Metan Mediaş – FC Steaua 3-0
Bawab ’14-penalty, Bud ’61, ’70.
Duminică, 11 septembrie
Sportul Stud. – Voinţa Sibiu 2-2
Cheţan ’52, Lazăr ’82 / Forika ’47, Bunea ’77
„U”Cluj – Concordia Chiajna 1-1
Cl.Niculescu ’14-penalty / Bălţoi ’83
FC Vaslui – FC Dinamo 3-1
Temwanjera ’42, Wesley ’44, Sânmărtean ’74 / D.Stoica ’41
Luni, 12 septembrie
Petrolul – Ceahlăul 0-1
Stana ’73
Pandurii – Mioveni 5-1
Stromajer ’34, Lemnaru ’52, ’62, Pintilii ’74-penalty, Viera ’84 /Săndulescu ’64
____________________________________________
Clasament Liga 1
1. Dinamo 6 5 0 1 13-4 15
2. Rapid 6 4 1 1 9-4 13
3. CFR Cluj 6 4 0 2 14-5 12
4. Pandurii 6 3 2 1 10-5 11
5. „U” Cluj 6 3 2 1 8-5 11
6. Steaua 6 3 1 2 10-7 10
7. Vaslui 6 3 1 2 9-7 10
8. Gaz Metan 6 3 0 3 11-11 9
9. Ceahlăul 6 2 2 2 6-7 8
10. Astra 6 2 2 2 5-6 8
11. Petrolul 6 2 1 3 6-6 7
12. Braşov 6 2 1 3 6-7 7
13. Sibiu 6 1 4 1 5-7 7
14. Oţelul 6 2 1 3 5-8 7
15. Tg.Mureş 6 1 2 3 5-8 5
16. Sportul 6 1 2 3 6-13 5
17. Mioveni 6 1 0 5 5-15 3
18. Chiajna 6 0 2 4 2-10 2
____________________________________________
CAMPIONATE
Anglia – Premier League
Queens Park Rangers – Newcastle 0-0
Spania – Primera Division
Malaga – Granada 4-0
Turcia – SuperLig
Fenerbahce – Orduspor 1-0
opţional
Rusia – Premier Liga
Terek – Kuban Krasnodar 1-2
Portugalia – Liga Sagres
Academica Coimbra – Nacional Madeira 4-0
Bulgaria – Vyscha Liga
ŢSKA Sofia – Lokomotiv Plovdiv 3-0
Polonia – Ekstraklasa
Lechia Gdansk – Gornik Zabrze 2-1
Norvegia – Eliteserien
Sarpsborg – Rosenborg 0-6
Danemarca – SAS Ligaen
Aarhus – Midtjylland 4-2
Suedia – Allsvenskan
Elfsborg – GAIS 1-3
Halmstad – Gefle 2-2
Orebro – AIK Stockholm 1-2
____________________________________________
CHAMPIONS LEAGUE
Miercuri, 14 septembrie
Manchester City – Napoli
Villarreal – Bayern Munchen
Inter Milan – Trabzonspor
Lille – ŢSKA Moscova
Basel – Oţelul Galaţi
Benfica – Manchester United
Ajax Amsterdam – Lyon
Dinamo Zagreb – Real Madrid
n toate meciurile încep la ora 21.45
____________________________________________
SPORT LA TV
Fotbal
21.45: UCL, FC Basel – Oţelul (TVR1)
21.45: UCL, Benfica – Manchester United (Dolce Sport)
21.45: UCL, Manchester City – Napoli (Dolce Sport 2)
21.45: UCL, Inter Milan – Trabzonspor (Dolce Info)
Baschet
18.00: CE masculin, Spania – Slovenia (Sport 1)
21.00: CE masculin, Macedonia – Lituania (Sport 1)
Rugby
10.30: CM, Scoţia – Georgia (Digi Sport 1)
Handbal
18.30: Steaua – Dinamo (Digi Sport 2)
Volei
16.30: CE masculin, Franţa – Turcia (Digi Sport 3)
19.00: CE masculin, Cehia – Polonia (Digi Sport 3)
21.00: CE masculin, Slovenia – Finlanda (Digi Sport 3)