Cauta

Internationalii romani inscriu la foc continuu

Desi nu mai sunt la prima tinerete fotbalistica, Daniel Niculae si Florin Cernat continua sa marcheze pentru echipele la care evolueaza.

Niculae a fost titular in Kuban Krasnodar – Zenit St. Petersburg, 2-2, si a marcat golul de 1-1 in minutul 24.

Fostul rapidist a jucat 61 de minute si i-a lasat locul lui Balde. In schimb, Gigel Bucur a fost rezerva la Kuban si a intrat in minutul 67, in locul lui Popov, fara a schimba soarta meciului.

Florin Cernat a fost eroul lui Rizespor in meciul jucat acasa, cu Ankaragucu, in etapa a 32-a din Liga a doua turca.

Mijlocasul a reusit doua goluri si o pasa decisiva intr-un interval de 16 minute, semnand, practic, promovarea lui Rizespor, care este lider autoritar.

In Franta, Lyon si St. Etienne au incheiat la egalitate, 1-1, un meci disputat duminica, in etapa a 34-a din Ligue I. Banel Nicolita a fost uitat pe banca de rezerve la oaspeti si are sanse tot mai mici sa fie pastrat in lot in viitorul sezon.

In Italia, Roma (Lobont integralist), s-a impus, cu 4-0, impotriva Sienei, Chievo (Papp, titular, a jucat 67 de minute, iar Stoian, rezerva, a jucat 24 de minute) a pierdut, cu 0-1, meciul cu Genoa de pe teren propriu, iar Inter, cu Chivu doar rezerva, a pierdut, cu 0-1, la Palermo. Nu in ultimul rand, Stefan Radu a jucat 82 de minute in Parma – Lazio 0-0.