Cauta

Fotbal: Rapid a castigat meciul cu Petrolul

Rapid Bucuresti s-a apropiat de Dinamo, liderul clasamentului din Liga I, dupa ce s-a impus, cu 2-0, in meciul cu Petrolul Ploiesti, din etapa a 20-a a Ligii I la fotbal.

Giulestenii au dominat copios disputa de pe teren propriu, dar si-au creat relativ putine ocazii de a marca.

Ionita a deschis scorul in prima repriza, dupa o grava greseala a defensivei adverse, iar Surdu a punctat in repriza a doua, dupa o actiune superba marca Bozovic.

In urma acestei victorii, Rapid s-a apropiat la trei puncte de liderul Dinamo si la doua puncte de CFR Cluj, formatia de pe locul al doilea.

Totusi, giulestenii au platit scump victoria, Burca si Deac acuzand probleme medicale.