Cauta

Bayern face show cu Juventus si este cu un pas in semifinalele Ligii Campionilor (VIDEO)

Bayern Munchen este foarte aproape sa joace o noua semifinala de Liga Campionilor, dupa ce s-a impus, marti seara, cu 2-0, impotriva lui Juventus Torino, in prima mansa din faza sferturilor de finala.

Bavarezii au controlat jocul, reusind sa impuna un tempo ridicat, spre surprinderea fotbalistilor italieni care chiar s-au plans la sfarsitul meciului ca au facut cu greu fata.

Totusi, victoria lui Bayern a fost facilitata si de un dram de noroc care marti seara a tinut, practic, cu echipa mai buna.

David Alaba a deschis scorul inca din minutul 1. Sutul sau, de la 35 de metri, a fost deviat de Vidal si l-a prins pe picior gresit pe Buffon.

Thomas Muller a facut 2-0, in minutul 63, dupa un atac prelungit al gazdelor, dar si dintr-o pozitie suspecta de offside.

Gustavo Luiz a sutat de la distanta, Buffon, ezitant, a respins in lateral, Mandzukic a centrat si Thomas Muller a pus latul.

Bayern – Juventus s-a terminat 2-0 si torinezii au o misiune aproape imposibila pentru returul de saptamana viitoare.