Cauta

Danciulescu – gol si punct

Ionel Danciulescu a marcat un gol in partida pe care echipa sa, Hercules Alicante, a terminat-o la egalitate, scor 1-1, cu Girona, intr-o partida disputata luni seara in etapa 37 din Segunda Division. Fostul dinamovist a deschis scorul in minutul 8, insa gazdele au egalat 12 minute mai tirziu, prin Xumetra. Cu cinci etape inainte de finalul sezonului, Hercules ocupa locul patru, cu 60 de puncte. Primele trei locuri, care asigura promovarea in Primera Division, sint ocupate de Real Sociedad – 65 de puncte, Levante – 62 de puncte si Cartagena – 61 de puncte. Danciulescu a marcat 8 goluri in acest sezon de Segunda Division.