Cauta

„Rosu” i-a dat „verde” lui Lobont

Bogdan Lobont a mai bifat inca 77 de minute pentru AS Roma in meciul cu Chievo, scor 1-0, de simbata. Fostul dinamovist a intrat pe teren in minutul 13, dupa ce brazilianul Doni a fost eliminat pentru un hent comis in afara careului. Aflat la doar a doua prezenta pentru Roma in acest sezon de Serie A, Lobont a reusit sa salveze mai multe mingi in fata adversarilor in ambele reprize. „Lobont este un goalkeeper mai pitoresc, dar el are experienta, se face auzit pe teren de colegi, atunci cind tipa, si apara bine”, a declarat antrenorul Claudio Ranieri la finalul intilnirii.