Cauta

Rezultatele din turul II preliminar al Europa League

Mansa a doua a turului II preliminar al Europa League a adus cateva rezultate-bomba, Vaduz (Liechtenstein) si Differdange (Luxemburg) reusind sa obtina calificarea in ultimul tur preliminar al competitiei.

Europa League, Turul II preliminar, mansa a doua

Joi, 21 iulie

Mika Astarak – Valerenga 0-1 (Dos Santos 49) 0-2 la general

Irtish Pavlodar – Metalurg Rustavi 0-2 (Kobalia 23, Modebadze 57) 1-3 la general

Aktobe – Kecskemet 0-0 Aktobe s-a calificat gratie golului marcat in deplasare. A fost 1-1 in tur.

Gaz Metan Medias – KUPS Kuopio 2-0 (Ciprian Petre 36, Hoban 53) 2-1 la general

Vojvodina Novi Sad – FC Vaduz 1-3 (Covic 87 – Cvetinovic 10, Merenda 78, 90) A fost 3-3 la general, iar Vaduz s-a calificat gratie numarului de goluri marcate in deplasare. La 1-2, in minutul 89, Vojvodina era calificata.

Hazar Lankaran – Maccabi Tel Aviv 0-0 Trupa lui Mircea Rednic a parasit competitia, fiind invinsa cu 3-1 la general.

Ventspils – Sahtior Soligorsk 3-2 (Mvondo 52, 79 penalty, Martinez 90 – Kolomits 6, Komarovski 73) A fost 4-2 la general, dar in minutul 78 oaspetii erau calificati.

Levadia Tallinn – Differdange 0-1 (Lebresne 32) 0-1 la general

Elfsborg – Suduva 3-0 (Elm 26, Augustsson 58, Hult 67) 4-1 la general

Seriff Tiraspol – Zeljeznicar 0-0 Oaspetii s-au calificat cu 1-0 la general.

Karabah Agdam – Streymur 0-0 Karabah s-a calificat gratie golului marcat in deplasare. A fost 1-1 in tur.

Honka – Hacken 0-2 (Chibuike 42, Forsell 85) 0-3 la general

Aalesund – Ferencvaros 3-1 dupa prelungiri (Barrantes 72 penalty, Fuhre 87, Post 119 – Olah 42) 4-3 la general. Ferencvaros era calificata in minutul 71.

AEK Larnaca – Floriana 1-0 (Pavlou 26) 9-0 la general

Bnei Yehuda Tel Aviv – Sant Julia 2-0 (Marinkovic 16, Galvan 89) 4-0 la general

Dinamo Tbilisi – Llanelli 5-0 (Xisco 7, 51, Yague 11, Robertinho 27, Coto 55) 6-2 la general

FC Gagra – Anorthosis 2-0 (Gabedava 6, Cecelasvili 40) 2-3 la general

FK Sarajevo – Orebro 2-0 (Haskic 47, 62) 2-0 la general

Red Bull Salzburg – Metalurgs Liepajas 0-0 A fost 4-1 la general.

Spartak Trnava – FK Tirana 3-1 (Ladislav 41, 85, Malcharek 66 – Lika 22) 3-1 la general, FK Tirana era calificata in minutul 65.

Tromso – Paks 0-3 (Kiss 59, 77, Bode 62) 1-4 la general

Varteks Varazdin – Iskra Stal 3-1 (Vugrinec 14, 70, Glavica 18 – Novikov 41) 4-2 la general

Vorskla Poltava – Glentoran Belfast 3-0 (Januzi 33, 73, Kurylov 66) 5-0 la general

Midtjylland – The New Saints 5-2 (Igboun 23, Nworuh 24, 51, Olsen 32 penalty, Hvilsom 90 – Darlington 55, 90) 8-3 la general

Lokomotiv Sofia – Metalurg Skopje 3-2 (Yordanov 57 penalty, 85, Bojinov 89 – Krstev 4, Iljovski 62) A fost 3-2 la general. Metalurg era calificata in minutul 88, dar a platit tribut omului in minus, Memedi fiind eliminat inca din minutul 55.

Thun – Vllaznia 2-1 (Rama 89, Luthi 90 – Sukaj 14) A fost 2-1 la general. Elvetienii au intors soarta calificarii in ultimele minute ale meciului retur.

MSK Zilina – KR Reykjavik 2-0 (Majtan 29, Ceesay 70) 2-3 la general

Den Haag – Tauras 2-0 (Toornstra 45, Chery 80) 5-2 la general

Gaziantepspor – FC Minsk 4-1 (Emre Gungor 28, Wagner 73, Popov 83, Aydin 90 – Sacivko 61) 5-2 la general

Jablonec – Flamurtari 5-1 (Kovarik 25, 70, Pitak 30, 61, Lafata 55 – Sakaj 36 penalty) 7-1 la general

Olympiakos Volou – Rad Belgrad 1-1 (Martin 79 penalty – Kojic 47) 2-1 la general

Rabotnicki – Juvenes Dogana 3-0 (Manevski 35, Petkovski 50, Petrovic 56) 4-0 la general

Westerlo – TPS Turku 0-0 Belgienii s-au impus in Finlanda cu 1-0.

Fulham – Crusaders 4-0 (Andy Johnson 19, Duff 56, Zamora 66, Sidwell 70) 7-1 la general

RNK Split – NK Domzale 3-1 (Cop 47, Vidic 72, Milovic 85 – Lucas 46) 5-2 la general

Bohemians – Olimpija Ljubljana 1-1 (Cronin 34 – O’Brien 81 autogol) 1-3 la general

Dundee United – Slask Wroclaw 3-2 (Russell 3, Goodwillie 5, Daly 44 penalty – Elsner 16, Dudek 74) Polonezii au marcat mai multe goluri in deplasare si s-au calificat, desi a fost 3-3 la general. Dundee era calificata in minutul 73.

Nacional Madeira – Hafnarfjordur 2-0 (Alberto 55, Candeias 90) 3-1 la general

St. Patricks – Sahtior Karagandy 2-0 (McMillan 14, Doyle 70) 3-2 la general

Austria Viena – Rudar 2-0 (Nacer Barazite 44, Jun 75) 5-0 la general