Campionatul national de fotbal, editia 2013-2014, incepe pe 20 iulie cu o serie de meciuri extrem de interesante precum Poli Timisoara – Dinamo, Universitatea Cluj – Petrolul sau FC Vaslui – Rapid, in cazul in care giulestenii se impun in barajul cu Concordia Chiajna de pe 13 iulie.
Etapa 1
Corona Brasov – Otelul Galati
U Cluj – Petrolul
Pandurii – FC Brasov
Sageata – Gaz Metan Medias
ACS Poli Timisoara – Dinamo
FC Botosani – CFR Cluj
Vaslui – Rapid/Chiajna
Viitorul – Astra
Steaua – Ceahlaul
Etapa 2
Otelul – U Cluj
Petrolul – Pandurii
FC Brasov – Sageata
Gaz Metan – Botosani
Dinamo – Vaslui
CFR Cluj – ACS Poli Timisoara
Rapid/Chiajna – Viitorul
Astra – Steaua
Ceahlaul – Corona
Etapa 3
Corona – Astra
U Cluj – Ceahlaul
Pandurii – Otelul
ACS Poli Timisoara – Gaz Metan
Botosani – Sageata
Vaslui – CFR Cluj
Viitorul – Dinamo
Steaua – Rapid/Chiajna
Petrolul – FC Brasov
Etapa 4
Sageata – ACS Poli Timisoara
Otelul – Petrolul
FC Brasov – Botosani
Gaz Metan – Vaslui
Dinamo – Steaua
CFR Cluj – Viitorul
Rapid/Chiajna – Corona
Astra – U Cluj
Ceahlaul – Pandurii
Etapa 5
Corona – Dinamo
U Cluj – Rapid/Chiajna
Pandurii – Astra
ACS Poli Timisoara – Botosani
Vaslui – Sageata
Viitorul – Gaz Metan
Steaua – CFR Cluj
Otelul – FC Brasov
Petrolul – Ceahlaul
Etapa 6
Sageata – Viitorul
Botosani – Vaslui
FC Brasov – ACS Poli Timisoara
Gaz Metan – Steaua
Dinamo – U Cluj
CFR Cluj – Corona
Rapid/Chiajna – Pandurii
Astra – Petrolul
Ceahlaul – Otelul
Etapa 7
Corona – Gaz Metan
U Cluj – CFR Cluj
Pandurii – Dinamo
Vaslui – ACS Poli Timisoara
Viitorul – Botosani
Steaua – Sageata
Otelul – Astra
Petrolul – Rapid/Chiajna
Ceahlaul – FC Brasov
Etapa 8
Sageata – Corona
ACS Poli Timisoara – Viitorul
Botosani – Steaua
Brasov – Vaslui
Gaz Metan – U Cluj
Dinamo – Petrolul
CFR Cluj – Pandurii
Rapid/Chiajna – Otelul
Astra – Ceahlaul
Etapa 9
Corona – FC Botosani
„U” Cluj – Sageata
Pandurii – Gaz Metan
Viitorul – FC Vaslui
Steaua – Poli Timisoara
Otelul – Dinamo
Petrolul – CFR
Astra – FC Brasov
Ceahlaul – Rapid sau Concordia
Etapa 10
Sageata – Pandurii
Poli Timisoara – Corona
FC Botosani – „U” Cluj
FC Vaslui – Steaua
FC Brasov – Viitorul
Gaz Metan – Petrolul
Dinamo – Ceahlaul
CFR – Otelul
Rapid sau Concordia – Astra
Etapa 11
Corona – Vaslui
U Cluj – ACS Poli
Pandurii – Botosani
Steaua – Viitorul
Otelul – Gaz Metan
Petrolul – Sageata
Rapid / Chiajna – FC Brasov
Astra – Dinamo
Ceahlaul – CFR
Etapa 12
Sageata – Otelul
ACS Poli – Pandurii
Botosani – Petrolul
FC Vaslui – U Cluj
Viitorul – Corona
FC Brasov – Steaua
Gaz Metan – Ceahlaul
Dinamo – Rapid / Chiajna
CFR – Astra
Etapa 13
Corona – Steaua
U Cluj – Viitorul
Pandurii – Vaslui
Otelul – Botosani
Petrolul – ACS Poli
Dinamo – FC Brasov
Rapid / Chiajna – CFR
Astra – Gaz Metan
Ceahlaul – Sageata
Etapa 14
U Cluj – FC Brasov
Sageata – Astra
ACS Poli – Otelul
Botosani – Ceahlaul
Vaslui – Petrolul
Viitorul – Pandurii
Steaua – U Cluj
Gaz Metan – Rapid / Chiajna
CFR – Dinamo
Etapa 15
U Cluj – Corona
Pandurii – Steaua
Otelul – Vaslui
Petrolul – Viitorul
FC Brasov – CFR
Dinamo – Gaz Metan
Rapid / Chiajna – Sageata
Astra – Botosani
Ceahlaul – ACS Poli
Etapa 16
Corona – Pandurii
U Cluj – FC Brasov
Sageata – Dinamo
ACS Poli – Astra
Botosani – Rapid / Chiajna
Vaslui – Ceahlaul
Viitorul – Otelul
Steaua – Petrolul
Gaz Metan – CFR
Etapa 17
Pandurii – U Cluj
Otelul – Steaua
Petrolul – Corona
FC Brasov – Gaz Metan
Dinamo – Botosani
CFR – Sageata
Rapid / Chiajna – ACS Poli
Astra – Vaslui
Ceahlaul – Viitorul.