Cauta

Liga 1, etapa 18: Gaz Metan – CFR Cluj 1-1

Campioana CFR are interzis la victorie cu Mediasul: Gazul a ramas invincibila pentru a saptea oara consecutiv in jocurile cu rivala din Cluj, partida de sambata seara terminandu-se la egalitate, scor 1-1.
Cu multi titulari lasati pe banca de rezerve, Paulo Sergio a crezut ca poate aprinde Gazul cu Bjelanovici, Hora si Celestino in primul „11”. In lipsa vedetelor Rui Pedro si Bastos, CFR-ul s-a chinuit la Medias, asta desi Diogo Valente a deschis scorul in minutul 35. La un sfert de ora de la reluarea reprizei secunde, Llulaku a restabilit egalitatea cu un sut in vinclu din unghi. Chiar daca mediesenii au terminat partida cu un om in minus, Markovici fiind eliminat (min.84), CFR n-a putut sparge defensiva matematicianului Pustai. S-a terminat 1-1, rezultat care spulbera sperantele de titlu ale clujenilor.