Cauta

David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 metri liber, la CM de natație de la Fukuoka

sursa foto: Facebook/FRNPM

David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 metri liber, la Campionatul Mondial de natație de la Fukuoka.

El s-a clasat pe locul doi în prima semifinală. Sportivul român în vârstă de 18 ani a obținut, miercuri după-amiază, calificarea în finala probei de 100 metri liber. Popovici a înotat în prima semifinală și a încheiat cele două lungimi de bazin cu timpul de 47.66 secunde.
Finala va avea loc joi, de la ora 14:21.

Campion mondial și deținător al recordului mondial în această probă, David s-a calificat miercuri dimineață în semifinalele de la 100 metri liber, terminând cursa din serii cu timpul de 47.90 secunde.

Marți, David Popovici – sportivul pregătit de antrenorul Adrian Rădulescu – s-a clasat pe locul patru în finala de la 200 metri liber la Campionatul Mondial de natație de la Fukuoka.

Ultimele stiri

• E oficial! Vin banii pentru prelungirea magistralei M4! Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a semnat astăzi contractul de finanțare în valoare de 2,5 miliarde de euro
  • Strategia PNL pentru prezidențiale. Ciucă: „Nu contează ce ne dorim unul sau altul. Contează ce stabileşte partidul” – VIDEO
  • Declarația surprinzătoare a unui român care lucrează în străinătate. „Câștig cât un director de bancă în România”
  • Nicușor Dan, nu ești singur! Radu Mihaiu, primarul Sectorului 2, declarat de instanță, colaborator cu identitate reală
  • S-a aflat! Dorian Popa, trimis în judecată după ce a fost prins la volan sub influența substanțelor interzise/Ce pedeapsă riscă
  • Drumul spre Grecia, „pavat” cu capcane. Ce ar trebui să cunoască românii care merg acolo în vacanță: „Apoi te trezești cu amendă acasă”
  • PNL, locul 1 în sondaje pentru alegerile locale din Ardeal și Banat
  • Tudose, optimist că Firea poate câștiga Primăria Capitalei: „La preşedinţie s-au pierdut alegeri în ultima seară”