AcasăNewsINCREDIBIL gest facut de fostul dinamovist George Tucudean in Standard Liege -...

INCREDIBIL gest facut de fostul dinamovist George Tucudean in Standard Liege – Genk! – VIDEO

Fostul atacant dinamovist George Tucudean s-a remarcat in jocul Standard Liege – Genk printr-un gest care a socat intreg fotbalul belgian!
Introdus pe teren de Mircea Rednic in minutul 73 al partidei Standard – Genk, din etapa a 28-a a campionatului belgian de fotbal, atacantul roman George Tucudean s-a remarcat prin comiterea celui mai urat fault al sezonului – ”un adevarat ATENTAT”, dupa cum au caracterizat jurnalistii din Liege interventia ex-dinamovistului la Koulibaly! George Tucudean a rezistat doar 10 minute, fiind eliminat de arbitrul intalnirii cu ”rosu” direct.
Celalalt roman de la Standard, Adrian Cristea a fost titular, fiind schimbat de Mircea Rednic in minutul 80. Partida Standard Liege – Genk s-a terminat 0-0, formatia ”Puriului” ratand sansa sa urce pe pozitia a 3-a a clasamentului, ocupata chiar de adversara de duminica.