AcasăSPORTWeekend cu meciuri nebune in fotbalul european (VIDEO)

Weekend cu meciuri nebune in fotbalul european (VIDEO)

Confruntarea dintre Anji Makhachkala si Dinamo Moscova, incheiata cu scorul de 3-3, a fost doar ultima dintr-un weekend plin cu meciuri nebune la nivel european.

Anji a avut 3-1 in inferioritate numerica, insa formatia antrenata de Dan Petrescu a revenit dramatic si a egalat pe final, metinandu-se in lupta pentru cupele europene.

Sambata seara, in Spania, Valencia a predat o adevarata lectie de fotbal in fata celor de la Malaga.

Soldado, de doua ori, Canales si Parejo au inscris intr-un interval de sase minute, iar Valencia avea 4-0 in minutul 31, inainte de a se impune cu 5-1. Ever Banega, pentru Valencia, si Julio Baptista, pentru Malaga, si-au mai trecut numele pe lista marcatorilor.

Duminica, cel mai spectaculos meci din Italia a fost cel dintre Fiorentina si Cagliari.

Gazdele au avut 3-0 in minutul 33 (Cuadrado, Aquilani si Ljajic), dar s-au chinuit in cele din urma pentru o victorie mai mult decat muncita. Cagliari a egalat prin golurile marcate de Barreto, Santana si Cerci, insa in minutul 87, Romulo a inscris golul victoriei pentru Fiorentina.