AcasăSPORTVIDEO - Golurile noii campioane a Romaniei CFR Cluj, dupa ce a...

VIDEO – Golurile noii campioane a Romaniei CFR Cluj, dupa ce a castigat cu Universitatea Cluj

Video golurile noii campioane a Romaniei va sunt prezentate mai jos. CFR Cluj avea nevoie de o victorie vineri seara, in rejucarea meciului cu Universitatea Cluj, din deplasare, pentru a deveni campioana Romaniei, iar elevii lui Ioan Andone si-au indeplinit obiectivul, impunandu-se cu 2-0.[youtube]BhgDB_bBRl0[/youtube]

Prima repriza a disputei de pe Cluj Arena dintre CFR Cluj si U Cluj (universitatea) a fost anosta, doar golul reusit de Marian Cristescu in minutul 29, cu o superba lovitura cu capul, mai animand tribunele. Golurile (vezi video) aveau sa apara ulterior. Disputa s-a incins serios in primele minute de dupa pauza. Cristescu a facut 2-0 in minutul 47, cu o noua reluare cu capul, Adrian Cristea a fost eliminat in minutul 50, dupa o interventie stupida la 30 de metri de propria poarta, iar Gabi Muresan a redus din diferenta, transformand impecabil lovitura libera acordata in urma faultului comis de Cristea.Ziarul National, national.ro iti prezinta video golurile marcate in CFR Cluj – U Cluj[youtube]S8WcEDfHdUs[/youtube]

Ramasa in inferioritate numerica, Universitatea Cluj s-a retras cu toti jucatorii in propriul careu de 16 metri si a cautat sa traga de rezultatele, dar studentii au clacat in fata unui adversar mult prea puternic. Sougou a egalat scorul in minutul 66, cu o reluare din cativa metri, iar Cadu a marcat, in minutul 89, golul victoriei CFR-iste transformand un penalty.National, national.ro iti prezinta video golurile marcate in CFR Cluj – U Cluj [youtube]w9vThv-GrQY[/youtube]

CFR Cluj si-a mai creat si alte ocazii de a marca, dar Bornescu a facut minuni la suturile lui Sougou (58), Gabi Muresan (77) si Cadu (86). CFR Cluj isi trece in cont un nou titlu de campioana a Romaniei, iar duminica, in ultima etapa a campionatului, Steaua si FC Vaslui se vor bate, de la distanta, pentru locul al doilea care asigura calificarea in preliminariile UEFA Champions League. National, national.ro iti prezinta video golurile marcate in CFR Cluj – U Cluj[youtube]eKWf6y2_l4I[/youtube]