AcasăSPORTVictorie importanta pentru echipa lui Dan Petrescu - VIDEO

Victorie importanta pentru echipa lui Dan Petrescu – VIDEO

Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, s-a impus, cu 3-1, in disputa cu Dinamo Moscova de pe teren propriu, din etapa a 19-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Kuban a deschis scorul in prelungirile primei reprize prin Davidov, eroul meciului.

Kuranyi a egalat in minutul 59, dar bucuria oaspetilor a durat doar cateva minute. Davidov a facut un dubla in minutul 64 si a stat la originea fazei din care Komkov a inchis tabela in minutul 72.

Gigel Bucur a fost integralist la gazde si a vazut un cartonas galben in minutul 61. Lacina Traore a ramas pe banca de rezerve la Kuban. Adrian Ropotan a ramas pe banca de rezerve la oaspeti.

In urma acestei victorii, Kuban Krasnodar a urcat pe locul al saselea in clasament, la egalitate de puncte cu Spartak Moscova si Lokomotiv Moscova, dar cele doua formatii moscovite au cate un meci mai putin disputat.