AcasăSPORTVictorie covarsitoare: Steaua- Dinamo, 5-2

Victorie covarsitoare: Steaua- Dinamo, 5-2

Steaua a reusit joi seara o victorie covarsitoare in fata cainilor rosii. In prima mansa a semifinalei, scor 5-2 si ros-albastrii sunt foarte aproape de finala Cupei.

Dinamo va ocazia sa-si ia revansa peste trei saptamani. Desi cainii rosii au inceput foarte bine, stelistii au inscris printr-o reusita norocoasa a lui Latovlevici. O incercare de centrare l-a depasit pe Balgradean si s-a oprit in plasa laterala. 1-0. Stelistii au continuat sa domine, dar ros-albii au revenit in joc prin reusita lui Rotariu. Rotariu a recentrat cu capul in propriul careu si Varela a reluat acrobatic in poarta, potrivit gsp.ro. In prelungiri, Tanase a reusit sa inscrie astfel ca la pauza, scorul era 4-1.

Repriza secunda a avut un ritm mult mai scazut, astfel ca Dinamo a dat impresia ca-si revine prin golul inscris de Lazar. Minutul 76 l-a surprins pe Keseru inscriind in poarta dinamovistilor, dupa o pasa excelenta a lui Piovaccari, astfel ca partida s-a terminat cu scorul 5-2.