AcasăSPORTUngaria - medaliata cu bronz la C.E de handbal

Ungaria – medaliata cu bronz la C.E de handbal

Reprezentativa Ungariei s-a impus in finala mica a Campionatului European de handbal, scor 41-38, in fata Serbiei.
Meci de infarct la Belgrad, in finala mica a Campionatului European feminin de handbal. Doua dintre cele mai spectaculoase formatii ale continentului si-au disputat medalia de bronz, adjudecata dupa ceea ce poate fi considerata cea mai aprig disputata partida de pana acum a turneului. Dupa 60 de minute, Ungaria si Serbia erau la egalitate, scor 33-33, gazdele reusind o revenire de senzatie pe final de meci. In prelungiri, mult mai experimentate, Gorbicz si Tomori au adus desprinderea Ungariei pe tabela de marcaj, maghiarele obtinand victoria cu 41-38.
Pentru titlul de campioana europeana se vor lupta in aceasta seara Muntenegru si Norvegia.