AcasăSPORTUltima isprava a lui Balotelli? Asculta muzica in timpul meciurilor

Ultima isprava a lui Balotelli? Asculta muzica in timpul meciurilor

Ca Mario Balotelli este un personaj excentric stie toata lumea, dar italianul continua sa uimeasca prin ispravile sale.

Nationala de fotbal a Italiei a deschis rapid scorul in deplasarea din Insulele Feroe, de vineri, dar a ratat posibilitatea de a obtine o victorie la scor.

Nemultumit de rezultatul pauzei, doar 1-0 pentru Italia, Cesare Prandelli, selectionerul „Squadrei Azzura”, a vrut sa-l arunce in lupta pe Mario Balotelli, atacantul lui Manchester City, dar s-a razgandit rapid.

Motivul? Balotelli a acordat mai multa atentie ipad-ului cu care asculta muzica decat indicatiilor venite de la Prandelli. Mai mult, atacantul italian si-a luat ipad-ul cu el pe banca de rezerve, astfel ca a fost trimis pe teren abia in minutul 85, in locul lui Antonio Cassano, marcatorul singurului gol al meciului.

Italia s-a impus in cele din urma la limita, cu 1-0, iar Prandelli va renunta, foarte probabil, la serviciile lui Balotelli pentru meciul cu Slovenia de maine seara.