AcasăSPORTTwente, eliminata din Cupa Olandei

Twente, eliminata din Cupa Olandei

Echipa Twente Enschede, adversara Stelei în 16-imile de finală ale Europa League, a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Olandei, fiind învinsă, teren propriu, scor 1-2, de PSV Eindhoven.
Toate golurile partidei au fost marcate in prelungirile intalnirii, scorul dupa 90 de minute fiind egal, 0-0. PSV a punctat prin Matavz, în minutele 101 şi 114, în timp ce pentru gazde a înscris Janko, în minutul 110, din penalti. Antrenorul formaţiei Twente Enschede, Co Andriaanse, a folosit următoarea formulă de echipă: Mihailov – Rosales (Cornelisse ’32), Wisgerhof, Douglas, Tiendalli – Fer, Brama, Janssen (Janko ‘106) – John (Bajrami ’69), De Jong, Chadli.
Steaua Bucureşti va întâlni echipa olandeză Twente Enschede în 16-imile Europa League. Meciul tur va avea loc la 16 februarie, la Bucureşti, iar returul este programat în 23 februarie, în Olanda.