AcasăSPORTTrupa lui Dan Petrescu, egal de infarct in Rusia (VIDEO)

Trupa lui Dan Petrescu, egal de infarct in Rusia (VIDEO)

Anji Makhachkala si Dinamo Moscova, formatia antrenata de Dan Petrescu, au incheiat la egalitate, 3-3, unul dintre cele mai asteptate meciuri din etapa a 25-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Implicate in lupta directa pentru calificarea in cupele europene, Anji si Dinamo au oferit un show total pe arena de 20.000 de locuri a gazdelor.

Desi gazdele au avut mai mult initiativa, Dinamo a deschis scorul prin Noboa, in minutul 36, insa bucuria lui Dan Petrescu a durat doar patru minute, Boussoufa egaland in minutul 40.

Acelasi Boussoufa a fost eliminat pentru doua galbene, in minutul 48, dar Anji s-a desprins la 3-1 in inferioritate numerica, Zhirkov (’51) si Eto’o (’67).

Pana la urma, trupa lui Dan Petrescu a profitat de omul in plus si a egalat gratie golurilor marcate de Gatagov (’73) si Kuranyi (’88).

Anji – Dinamo Moscova s-a terminat 3-3, iar moscovitii sunt pe 6 in clasament, la un singur punct de locul 4, cu cinci etape inainte de finalul campionatului.