AcasăSPORTTineretul, al doilea egal cu Kazahstan

Tineretul, al doilea egal cu Kazahstan

Gicu Grozav

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut doar un egal, 1-1, pe terenul Kazahstanului in preliminariile Campionatului European de fotbal.

Gicu Grozav

Pustii lui Emil Sandoi au vrut sa-si ia revansa dupa egalul de acasa cu acelasi adversar, 0-0, si au inceput in forta meciul din Kazahstan.

Grozav a deschis scorul in minutul 30, cu un sut spectaculos, iar Rada a nimerit bara inainte de pauza, cu o reluare din apropiere.

Gazdele au echilibrat jocul in partea a doua si, dupa doua incercari nereusite, Beisebekov a egalat in minutul 74, cu un sut fabulos de la 40 de metri.

Romania a fortat obtinerea victoriei in ultimul sfert de ora, insa Stanciu, de doua ori, Bus si Brata s-au jucat cu ocaziile.

Romania are doar doua puncte dupa primele doua meciuri jucate in preliminariile pentru Euro 2013, ambele obtinute in urma unor egaluri inregistrate impotriva aceluiasi adversar, Kazahstan.