AcasăSPORTTineretul a pierdut meciul cu Franta

Tineretul a pierdut meciul cu Franta

Nationala de tineret a Romaniei a fost invinsa, cu 2-0, de Franta, la Piatra Neamt, intr-un meci contand pentru preliminariile Campionatului European de fotbal din 2013.

Cotata cu prima sansa la victorie, Franta a dominat categoric disputa si a rezolvat meciul inca din prima repriza, cand Riviere a reusit o dubla.

Atacantul oaspetilor a deschis scorul in minutul 16, cand a punctat cu o reluare din apropiere, dupa o centrare venita de la Cabella. Acelasi Riviere a facut 2-0 inainte de pauza, cand a punctat dupa un contraatac purtat in mare viteza de francezi.

Plusul de viteza, de tehnica si de curaj avut de oaspeti putea duce la o victorie mult mai categorica a Frantei. Romania a incheiat meciul in inferioritate numerica, Gugu fiind eliminat in minutul 68.

Sansele trupei lui Sandoi de a ajunge la Euro 2013 sunt aproape nule.