AcasăSPORTTecau si Roger vor juca in sferturile probei de dublu, de la...

Tecau si Roger vor juca in sferturile probei de dublu, de la Australian Open

Duo-ul cotat cu prima sansa la catigarea trofeului, la proba de dublu, la competitia de la Melbourne continua parcursul fara greseala. Horia si Julien si-au asigurat prezenta in sferturile probei de dublu a primului Mare Slem al anului.

Constanteanul care a implinit in urma cu doar o saptamana 31 de ani si coechipierul sau din proba de dulu, olandezul Julien Roger, au reusit o victorie frumoasa in fata perechii italiene Marco Cecchinato-Andreas Seppi, scor 7-6 (7-0), 6-3, calificandu-se in turul urmator al competitiei. Meciul din optimi, disputat luni, s-a incheiat dupa o ora si 26 de minute.

In sferturi, Tecau si Roger – castigatorii editiei din 2015 a Tuneului Campionilor- ii vor avea ca adversari pe francezii A. Mannarino si L. Pouille.

sursa foto: Facebook