AcasăSPORTTamas a marcat golul victoriei pentru West Brom - VIDEO

Tamas a marcat golul victoriei pentru West Brom – VIDEO

Echipa engleza West Bromwich Albion s-a impus, cu 3-2, in meciul amical disputat in deplasare, impotriva formatiei Portland Timbers.

Fundasul roman Gabriel Tamas a fost integralist la oaspeti si a marcat golul victoriei in minutul 91, cu un sut senzational, de la peste 30 de metri, care i-a indoit bratele portarului advers.

Americanii au condus cu 2-0 pana in minutul 64, gratie golurilor marcate de Eddie Johnson si Lowry, dar oaspetii au egalat rapid, Morrison si Tchoyi punctand intr-un interval de patru minute.

In alte meciuri amicale disputate in SUA, Manchester United s-a impus, cu 7-0, pe terenul lui Seattle Sounders, dupa un meci in care Rooney a reusit trei goluri, iar Real Madrid s-a impus, cu 3-0, in disputa cu Chivas Guadalajara, dupa un meci in care Cristiano Ronaldo a marcat de trei ori intr-un interval de 10 minute.