AcasăSPORTSuperstarul Ronaldo - la spital in pauza meciului cu Levante

Superstarul Ronaldo – la spital in pauza meciului cu Levante

Ronaldo s-a resimtit dupa cotul incasat

Real Madrid a obtinut, duminica seara, a patra victorie consecutiva, 2-1 pe terenul lui Levante, dar succesul i-a costat pe „galatici”, superstarul Cristiano Ronaldo ajungand la spital.

Lovit de fundasul David Navarro, in timpul unui duel aerian, Cristiano Ronaldo a suferit o accidentare urata la ochiul stang. Portughezul a ramas pe teren, a deschis scorul, dar a fost inlocuit la pauza. Jose Mourinho a precizat, dupa incheierea partidei, ca „CR7” a fost dus la spital chiar in timpul pauzei.

Navarro a scapat fara eliminare

Atacantul a fost supus unor teste medicale, iar doctorii i-au recomandat, pentru inceput, repaus. Portughezul va rata, astfel, meciul amical pe care nationala tarii sale il va disputa, maine, impotriva Gabonului. Realul a fost supusa unui adevarat macel in disputa cu Levante, sapte dintre elevii lui Juan Ignacio Martinez fiind avertizati cu cartonas galben pentru interventii cel putin brutale. „Galacticii” raman pe locul 3 in Primera Division, la opt puncte in urma liderului FC Barcelona.