AcasăSPORTSteaua, victorie in Antalya; Otelul a facut doar egal

Steaua, victorie in Antalya; Otelul a facut doar egal

Steaua Bucuresti a obtinut o victorie de moral in cantonamentul din Antalya, 2-1 cu polonezii de la Legia Varsovia.

Steaua s-a impus, cu 2-1, in disputa cu formatia poloneza Legia Varsovia, dupa un meci cu doua repriza distincte, cate una dominata de fiecare formatie.

Elevii lui Ilie Stan au intrat mai bine in meci si Florin Costea a deschis scorul in minutul 21, cand a punctat cu un lob spectaculos, dupa o pasa primita de la Brandan. Brazilianul Tatu a facut 2-0 in minutul 35 cu un sut din apropiere.

Polonezii au avut mai mult initiativa in repriza a doua si au redus din diferenta in minutul 49, cand Ribus a marcat dupa o serie de greseli comise de aparatorii Stelei.

Legia a fortat egalarea pana la final, dar Tatarusanu a reusit sa inchida poarta.

Ilie Stan a inceput cu Stanca – Dananae, Geraldo, Chiriches, Parvulescu – Chipciu, Prepelita, Brandan, Florin Costea – Nikolic, Tatu. In repriza a doua, Steaua a jucat cu Tatarusanu – Martinovic, Iliev, Gardos, Lupu – Tibi Balan, Radut, Bicfalvi, Cristi Tanase – Rusescu, Machado.

Otelul Galati a incheiat la egalitate, 1-1, meciul disputat impotriva formatiei Viktoria Plzen, din Cehia.