AcasăSPORTSteaua - TSKA Sofia 2-0. Vezi golurile echipei ros-albastre!

Steaua – TSKA Sofia 2-0. Vezi golurile echipei ros-albastre!

Meciul Steaua – TSKA Sofia s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru echipa bucuresteana. Au marcat: Galamaz in minutul 16 si Tatu in minutul 77. Sursa video – youtube.com

Stelistii au deschis scorul prin stoperul George Galamaz, in minutul 16, cu o superba lovita de cap, dupa o centrare perfecta a argentinianului Brandan.  In minutul 42, atacantul Stelei, Tatu, a ratat o ocazie monumentala, singur-singurel cu portarul M’Bolhi.

[youtube]Bg1l-wSzKkA[/youtube]

In minutul 77 Tatu primeste mingea in jumatatea echipei TSKA Sofia, si resuste sa inscrie printr-un sut plasat. Chiar daca meciul Steaua – TSKA Sofia a fost prelungit cu mai bine de 3 minute, echipa bulgara  nu are reusit sa inscrie in poarta stelistilor.

Steaua: Tatarusanu – Martinovic (Rusescu ’68), Galamaz (Geraldo ’59), Iliev, Latovlevici – Nicolita, Bourceanu, Brandan, Tanase – M. Costea (Nikolici ’77), Tatu. Antrenor: Roni Levi

TSKA Sofia: M’Bolhi – Bandalovski, Halilovic, Stoianov, Ademar – Delev, Galchev, Yanchev, Trifonov (Nelson ’46) – Zicu, Platini. Antrenor: Milen Radukanov