AcasăSPORTSteaua trece de Vaslui si este tot mai aproape de titlul 24...

Steaua trece de Vaslui si este tot mai aproape de titlul 24 (VIDEO)

foto agerpress

Eliminata din Europa League, de Chelsea Londra, Steaua a facut inca un pus spre titlul de campioana, dupa ce s-a impus, cu 1-0, in derby-ul cu FC Vaslui.

Trupa lui Laurentiu Reghecampf nu a mai avut o evolutie sigura, ca in alte partide, semn ca Latovlevici si compania au resimtit efortul depus la Londra.

Totusi, Steaua a controlat jocul cu FC Vaslui si a dat lovitura in ultimul minut al primei reprize, cand Chipciu a finalizat cu sange rece o actiune initiata de Tatu si continuata de Gabi Iancu.

In repriza a doua, FC Vaslui a iesit mai mult la joc, dar Raul Costin nu a reusit sa-l invinga pe Tatarusanu cu un sut din cativa metri.

Pe final, Milanov a fost eliminat si oaspetii nu au mai gasit forta necesara pentru a intoarce soarta partidei.

Steaua se impune, cu 1-0, si ramane lider autoritar in Liga I.