AcasăSPORTSteaua - Legia, prima mansa a bataliei pentru grupele UCL, este LIVE...

Steaua – Legia, prima mansa a bataliei pentru grupele UCL, este LIVE aici

Steaua Bucuresti si Legia Varsovia se intalnesc miercuri seara, de la 21.45, pe National Arena, in prima mansa din play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal.

Min. 94 – Este final de meci pe National Arena. Steaua si Legia termina la egalitate, 1-1, un meci pe care formatia noastra l-a dominat aproape in totalitate, cu exceptia startului reprizei secunde, cand de altfel ne-au si taxat polonezii. Se anunta un retur dificil la Varsovia, dar stelistii au calitatile necesare pentru a emite pretentii la calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Min. 92 – Adi Cristea suteaza frumos din 18 metri si Kuciak scoate cu mari emotii.

Min. 90 – Adi Popa suteaza periculos din 18 metri si mingea ocoleste de putin poarta adversa.

Min. 81 – La oaspeti intra Dvalisvili in locul lui Saganowski.

Min. 78 – Kuciak vede cartonasul galben pentru trageri de timp.

Min. 77 – Zyro vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Adi Popa.

Min. 75 – A iesit Kucharczyk si a intrat Zyro.

Min. 70 – Intra Adrian Cristea in locul lui Piovaccari.

Min. 66 – Prepelita ia cartonasul galben pentru faulturi repetate. Stelistul este depasit de ritmul partidei.

Min. 61 – Intra Gabi Iancu in locul lui Stanciu.

Min. 59 – Bourceanu ia o actiune pe cont propriu, trece de trei adversari, suteaza periculos si mingea ocoleste de putin poarta adversa.

Min. 54 Steaua – Legia 1-1. Polonezii egaleaza dupa un atac prelungit si o faza in care fotbalistii Stelei s-au intrecut in greseli tactice. S-a centrat de pe dreapta, Gardos a ratat degajarea, Adi Popa nu s-a retras pentru a-si bloca adversarul si Kosecki a punctat cu un sut trimis pe sub Tatarusanu.

Min. 46 – La Steaua a intrat Prepelita in locul lui Pintilii.

22.51 – Legia a avut lovitura de start in repriza a doua.

Min. 45 – Este final de repriza pe National Arena. Steaua conduce, cu 1-0, dupa o prima repriza pe care a controlat-o in mare masura. Campioana Romaniei a mai ratat alte trei ocazii importante, dar a avut si ceva emotii pe finalul reprizei.

Min. 45 – Saganowski reia cu capul, dupa o lovitura libera, si Tatarusanu scoate cu emotii.

Min. 37 – Pintilii vede cartonasul galben pentru un fault dur si va lipsi la returul din Polonia.

Min. 35 GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL STEAUA! GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL PIOVACCARI!!! Steaua – Legia 1-0. Bourceanu il lanseaza excelent pe Piovaccari, italianul preia si il executa pe Kuciak cu un lob de zile mari.

Min. 34 – Cristi Tanase este lansat excelent cu o pasa peste defensiva adversa, preia frumos, dar suteaza in Kuciak.

Min. 27 – La Legia intra Broz in locul lui Jodlowiec, usor accidentat.

Min. 24 – Stanciu prinde un sut fabulos de la 25 de metri si Kuciak scoate incredibil cu varful degetelor. Ocazie uriasa ratata de Steaua!

Min. 19 – Rzezniczak vede cartonasul galben pentru un fault violent comis asupra lui Stanciu.

Min. 11 – Stanciu il lanseaza excelent pe Piovaccari, italianul scapa singur cu portarul advers, dar il ia la tinta pe Kuciak intr-o situatie excelenta de a marca.

Min. 9 – Steaua are initiativa in startul acestei partide, dar lipsesc deocamdata fazele periculoase de poarta.

21.45 – Steaua a avut lovitura de start a meciului. Vremea este calduroasa la Bucuresti, terenul se prezinta in conditii modeste, iar in tribune sunt aproape 50.000 de spectatori.

Steaua, antrenata de Laurentiu Reghecampf, incepe cu Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Adi Popa, Stanciu, Cristi Tanase – Piovaccari. Rezerve sunt Florin Nita, Adrian Cristea, Gabi Iancu, Prepelita, Filip, Pirvulescu, Radut.

Legia, antrenata de Jan Urban, incepe cu Kuciak – Rzezniczak, Dossa Junior, Jodlowiec, Wawrzyniak – Vrdoljak, Furman – Kucharczyk, Radovic, Kosecki – Saganowski. Rezerve sunt Broz, Brzyski, Dvalisvili, Ojamaa, Helio Pinto, Skaba, Zyro.