AcasăSPORTSteaua - Dinamo: rezumatul VIDEO si cele 5 goluri.STEAUA a facut instructie...

Steaua – Dinamo: rezumatul VIDEO si cele 5 goluri.STEAUA a facut instructie in derbiul cu DINAMO

captura foto: youtube

Va prezentam rezumatul video si cele 5 goluri inscrise in derbyul disputat asta seara. STEAUA Bucuresti incheie sezonul en-fanfare, trupa lui Mihai Stoichita castigand, cu 3-2, derbiul disputat impotriva lui DINAMO pe National Arena. Va prezentam rezumatul video si cele 5 goluri inscrise in derbyul disputat asta seara.

Dupa un inceput echilibrat de meci care nu prevestea cele 5 goluri marcate, Curtean a deschis scorul pentru Dinamo, in minutul 21, la capatul unei faze create de Alexe.  Dinamo putea sa-si mareasca avantajul pana la pauza, dar Marius Niculae a ratat cu nonsalanta doua momente favorabile. Vezi [youtube]SZwHyPCxZuo[/youtube]

Raul Rusescu a profitat de o imprudenta a lui Dragos Grigore si a marcat golul egalizator dintr-un penalty acordat ca urmare a unui fault comis asupra lui Tatu. Steaua a dominat clar startul reprizei secunde, iar Iliev a reusit sa duca scorul la 3-1 cu o dubla de zile mari. Fundasul bulgar a punctat de doua ori cu capul, in urma unor cornere executate de Bourceanu, de pe partea dreapta a terenului. [youtube]goKJn5B4vQE[/youtube]

Tucudean a redus din diferenta de goluri (vezi video urmator) in minutul 86, dar era prea tarziu, Dinamo nereusind sa intoarca rezultatul. In urma acestei victorii, Steaua este la doua puncte in urma formatiilor CFR Cluj si FC Vaslui si asteapta derbiul cu CFR Cluj, de duminica seara, pentru a vedea daca prinde macar locul al doilea, care asigura calificarea in preliminariile UEFA Champions League.[youtube]w2RWmX8568E[/youtube]

Dinamo este pe locul al cincilea si trupa lui Bonetti deja se gandeste la finala Cupei, cu Rapid, in conditiile in care in ultima etapa mai poate urca cel mult pe locul al patrulea. Rezumatul video si cele 5 goluri marcate de Steaua si Dinamo au fost preluate de pe canalul youtube.