Cauta

Steaua Bucuresti, instructie cu Ekranas. Vezi golurile stelistilor!

Steaua Bucuresti s-a calificat in grupele Europa League dupa ce a invins echipa Ekranas cu scorul 3 – 0. Golurile au fost inscrise de Adi Rocha (2) si Dumitras.

(foto: onlinesport.ro)

Dupa ce saptamana trecuta Steaua Bucuresti a reusit sa castige cu 2 – 0 prima mansa din cadrul play-off-ului disputat cu echipa lituaniana Ekranas, ros – albastrii au reusit sa castige din nou, acasa, cu scorul de3 – 0 .

In urma rezultatului Steaua Bucuresti a reusit sa se califice in grupele Europa League, aflandu-se, pentru a noua oara consecutiv, in cadrul unei competitii europene.

Meciul dintre Steaua Bucuresti si Ekranas a fost unul intens disputat, stelistii atacand furibund in incercarea de a-i multumii pe fanii sositi in Ghencea pentru a-i incuraja. Si au reusit, inscriind trei goluri.

Primul gol al partidei a sosit in minutul 20, cand, in urma unei centrari de pe partea dreapta de Rusescu, mingea deviata cu mana de un adversar a ajuns la Adi Rocha care a trimis in poarta, din voleu.

11 minute stelistii au inscris din nou, prin Dumitras. Acesta a patruns in careul advers, a intors un jucator de la Ekranas si, din cadere, a sutat din unghi. Mingea trimisa de acesta a lovit bara si a intrat in poarta, transformandu-l pe portarul lituanian intr-un simplu spectator.

Adi Rocha este cel care, dupa pauza, a reusit sa incrie un nou gol pentru Steaua Bucuresti. In minutul 87 acesta a primit o pasa la 30 de metri distanta de poarta lui Ekranas, a intors un jucator advers si, fiind singur cu portarul, l-a executat pe acesta cu un sut pe jos.

[youtube]5BOGipEhMrs[/youtube]

Desi stelistii au atacat in valuri, jucatorii ros albastri ratand mai multe ocazii prin Rusescu, Rocha, Chipciu, Adi Popa, Filip ori Latovlevici, scorul a ramas neschimbat, tabela indicand 3 – 0 pentru Steaua Bucuresti.