AcasăSPORTSteaua a pierdut amicalul cu Mlada Boleslav

Steaua a pierdut amicalul cu Mlada Boleslav

Steaua Bucuresti a suferit prima infrangere din 2012, trupa lui Ilie Stan cedand, cu 2-3, in fata cehilor de la Mlada Boleslav.

Disputa din Antalya a fost una extrem de incinsa si in care cele doua formatii si-au impartit perioadele de dominare.

Steaua a inceput mai bine partida si Florin Costea a trimis mingea in transversala in minutul 9.

Cehii au deschis scorul in minutul 35, prin Zahustel, care a profitat de o greseala a lui Tatarusanu, dar Steaua a egalat inainte de pauza, cand Nikolic a punctat cu o lovitura cu capul.

Stohnzl a facut 2-1 pentru Mlada in minutul 55 si a ridicat scorul la 3-1 in minutul 75, cand a punctat cu un sut formidabil de la distanta.

Stelistii au redus din diferenta in minutul 86, prin Machado, dar si-au pierdut cumpatul pe final, iar Bourceanu a fost eliminat pentru un fault violent.

Ilie Stan a inceput cu Tatarusanu – Geraldo, Chiriches, Iliev, Parvulescu – Chipciu, Brandan, Cristi Tanase, Florin Costea – Tatu, Nikolic, pe parcurs intrand jucatori precum Radut, Raul Rusescu, Mihai Costea, Machado, Bicfalvi, Tibi Balan, Lupu si Bourceanu.