AcasăSPORTSteaua a dat recital cu FC Botosani

Steaua a dat recital cu FC Botosani

Steaua Bucuresti s-a impus, cu 4-0, luni seara, impotriva formatiei FC Botosani, in ultimul meci din etapa a 25-a a Ligii I la fotbal.

Cristi Tanase a fost unul dintre cei mai activi fotbalisti ai Stelei

Venita in Ghencea fara cel putin cinci jucatori de baza, FC Botosani a fost victima sigura in fata Stelei, campioana en-titre reusind sa puncteze la fiecare faza in care a apasat pe acceleratie.

Adi Popa a deschis scorul in minutul 12, dupa o faza in care oaspetii au cerut offside. A fost singurul gol al primei reprize, Sanmartean si compania fiind mai interesati sa-i bucure pe fani cu faze spectaculoase.

In prima jumatate a reprizei a doua pe teren a existat o singura echipa, Steaua reusind sa marcheze de trei ori si sa rateze alte cateva ocazii uriase.

Piovaccari, Pirvulescu si Cristi Tanase si-au trecut numele pe lista marcatorilor, iar Pintilii si Keseru au fost si ei aproape sa-i imite.

Steaua – FC Botosani s-a terminat 4-0 si trupa din Ghencea a facut inca un pas important in drumul spre castigarea titlului de campioana a Romaniei.