AcasăSPORTSteaua a castigat Cupa Ligii, dupa ce a invins Chiajna in prelungiri

Steaua a castigat Cupa Ligii, dupa ce a invins Chiajna in prelungiri

Stelistii si-au trecut in palmares un nou trofeu, Cupa Ligii, dupa ce au invins, duminica seara, pe Arena Nationala, echipa antrenata de Emil Sandoi.

Primii care au marcat au fost jucatorii ros-albastri, prin Momcilovici, in minutul 60. Unicul punct al Chiajnei, cel egalizator, care a impins infruntarea catre prelungiri, a fost marcat de Pena, in minutul 88. In cadrul primei re[rize de cate 15 minute de prelungiri, stelistii au mai marcat o data, de aceasta data din penalty, cel care a adus punctul decisiv pentru jucatorii antrenati de Reghecampf fiind Hamroun, care l-a invins pe portarul Balgradean cu o scarita. Se intampla in minutul 111.

Asa aratand lucrurile, scorul a ajusn la 2-1 pentru Steaua. Iar jucatorii formatiei patronate de George Becali au fost cei care, la finele infruntarii, au primit trofeul destinat formatiei castigatoare a Cupei Ligii.

sursa foto:facebook.com/FCSBOfficial