AcasăSPORTSteaua a castigat, cu 3-0, derby-ul cu Dinamo

Steaua a castigat, cu 3-0, derby-ul cu Dinamo

Ros-albastrii au invins formatia din Stefan cel Mare, la finalul meciului disputat pe Arena Nationala tabela aratand un scor clar in favoarea formatiei antrenate de Constantin Galca – Steaua-Dinamo: 3-0.

Szukala a marcat primul gol al Stelei, la finalul primelor 45 de minute de joc, mai exact in prelungirile primei reprize. Celelalte reusite din derby-ul etapei a 13-a al Ligii I le-au apartinut lui Papp (minutul 78) si Keseru (minutul 80).

Ar mai fi de spus ca partida disputata vineri seara, pe Arena Nationala, in fata a peste 30.000 de suporteri ai ambelor echipe, a reprezentat meciul de debut al fiului fostului dinamovist Florentin Petre, Patrick. Tanarul in varsta de 17 ani a evoluat in prima confruntare oficiala in echipamentul formatiei din Stefan cel Mare, la care a jucat si parintele sau.