AcasăSPORTSorana, invinsa de Venus. Surorile Williams se intalnesc in turul 3 la...

Sorana, invinsa de Venus. Surorile Williams se intalnesc in turul 3 la Indian Wells

Romanca aflata pe locul 35 in ierarhia mondiala a pierdut meciul din turul secund al turneului american.

Cirstea a avut ca adversara o jucatoare cu mult mai experimentata decat ea, pe fostul numar 1 mondial, Venus Williams, a 8 -a favorita la castigarea actualei editii a competitiei de la Indian Wells. Sorana a parasit terenul invinsa, dupa o ora si 19 minute de joc, incheiat cu scorul 6-3, 6-4.

In schimb, Venus Williams continua competitia, iar in turul trei o va avea ca adversara chiar pe Serena, sora sa, recent revenita in circuit, dupa ce a nascut o fetita. Serene si-a asigurat prezenta in turul 3 al competitiei dupa ce a invins-o pe olandeza Kiki Bertens, locul 29 mondial. Serena Williams a castigat primul set la tie-break, 7-6 (5), in setul secund incheindu-l cu scorul de 7-5.

sursa foto: Facebook/Sorana Cirstea