AcasăSPORTSimona Halep, primele concluzii dupa infrangerea de la Singapore: am facut prea...

Simona Halep, primele concluzii dupa infrangerea de la Singapore: am facut prea multe greseli

Vizibil afectata de infrangerea categorica suferita in fata danezei Wozniacki, in cel de-al doilea ei meci disputat la actuala editie a Turneului Campioanelor, Simona a facut un soi de analiza la cald a meciului, incercand sa explice, la conferinta de presa de dupa infruntare, ce anume s-a intamplat cu ea pe teren.

„Cred ca a fost una din zilele mele proaste, am facut prea multe greseli si ea nu a ratat”, a recunoscut Halep, romanca spunand ca a simtit, in setul secund, ca ar putea reveni, doar ca „a fost prea tarziu”. „N-am simtit mingea, nu stiu de ce”, a continuat constanteanca, admitand ca adversara sa „a jucat bine”, drept urmare a meritat sa castige.

Va amintim ca infruntarea dintre Halep si Wozniacki s-a incheiat dupa 63 de minute, cu un prim set pierdut la zero de Simona si al doilea in care a avut doua game-uri castigate: 0-6, 2-6.

sursa foto: captura video Facebook/WTA