AcasăSPORTSIMONA HALEP e in sferturi la US OPEN!

SIMONA HALEP e in sferturi la US OPEN!

A avut un meci greu inainte, dar a reusit sa se concentreze, sa puncteze bine, si sa faca inca un pas important in vederea accederii in turul urmator in cadrul US OPEN 2016.

Si a reusit sa treaca de o adversara nu tocmai usor de depasit, jucatoarea spaniola Carla Suarez Navarro, la finele unui meci de o ora si 38 de minute. Primului set, pe care l-a castigat categoric, dupa 46 de minute de disputa, scor 6-2, i-a urmat al doilea, adjudecat cu destula sudoare, 7-5.

Dupa infruntarea castigata in fata favoritei numarul 11 la castigarea trofeului la cel de-al patrulea si ultimul Grand Slam al anului, Halep e la un singur pas de egalarea performantei de anul trecut, cand a jucat in semifinalele US Open.

sursa foto: Facebook/Simona Halep