AcasăSPORTSe vede turul 3

Se vede turul 3

Radoi este in fata primului moment delicat in postura de antrenor

Steaua a facut un pas mare spre al treilea tur preliminar al Ligii Campionilor, dupa ce s-a impus in Slovacia, 2-0 cu Trencin.

Radoi il felicita pe Stanciu pentru golul marcat

Campioana Romaniei a castigat gratie golurilor marcate de Nicusor Stanciu (min. 63) si Jugurtha Hamroun (min. 70), insa inceputul de meci a apartinut gazdelor, care l-au testat pe Cojocaru prin Bero (sut putin pe langa poarta, min. 12). Un gol anulat lui Varela si o mare ratare irosita de Tade, titularizat la numai o zi dupa realizarea transferului, au anuntat forcing-ul stelist din partea secunda. Intrarea franco-algerianului Hamroun a avut un impact decisiv asupra desfasurarii jocului. Fostul fotbalist al Otelului a scos o lovitura libera transformata ca la carte de Stanciu. Acelasi Hamroun a inchis tabela cu 20 de minute inainte de final. Mansa secunda va avea loc pe 22 iulie, pe „Arena Nationala”. „In prima repriza nu am jucat ce ne-am propus, ne-a fost teama, trebuia sa aratam cu totul alt fotbal. Ne-am schimbat atitudinea in partea a doua, cand am aratat cat de cat ceea ce trebuie sa jucam”, a reactionat Mirel Radoi la finalul partidei.