AcasăSPORTScandal monstru la Vaslui - Brasov 1-1. Porumboiu da vina pe arbitri...

Scandal monstru la Vaslui – Brasov 1-1. Porumboiu da vina pe arbitri (VIDEO)

In penultima partida din etapa a 26-a a Ligii I la fotbal, FC Vaslui si FC Brasov au incheiat la egalitate, 1-1, iar moldovenii isi iau adio, in mare masura, de la o eventuala participare in cupele europene.

Danquah a deschis scorul pentru oaspeti, inca din minutul 4, iar Charalambous a egalat, pentru FC Vaslui, in minutul 74.

La ultima faza a meciului, Ndoye putea inscrie golul victoriei, dar inchizatorul senegalez nu a reusit sa impinga balonul in poarta goala din cativa metri.

Totusi, pe reluari se vede ca un fundas brasovean respinge artistic, din foarfeca, dar il loveste si pe Ndoye.

Faza a incins la maxim atmosfera, Adrian Porumboiu, finantatorul gazdelor, solicitand penalty si dand vina pe arbitri pentru cele doua puncte ratate de echipa sa.

„Pe fruntea acestor arbitri scrie banditi. Sunt la fel de banditi precum Zotta (n.r. – fost arbitru international si noul director al brasovenilor)” a fost declaratia razboinica a lui Adrian Porumboiu.

In urma acestui rezultat, FC Vaslui a coborat pe locul 6 in clasament, la sase puncte de podium.