AcasăSPORTSahtiorul lui Lucescu a pierdut Supercupa Ucrainei - VIDEO

Sahtiorul lui Lucescu a pierdut Supercupa Ucrainei – VIDEO

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a pierdut Supercupa Ucrainei, marti seara, la Poltava, in fata eternei rivale Dinamo Kiev.

Vicecampioana Ucrainei s-a impus cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Gusev, minutul 5, din penalty, Diakhaté, minutul 32, Milevskyi, minutul 83, respectiv Fernandinho, minutul 14. Dinamo Kiev a castigat astfel a 5-a supercupa din palmares.

Sahtior: Piatov – Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk, Hübschman, Fernandinho, Mkhitaryan (Teixeira 64), Costa, Willian, Luiz Adriano (Seleznyov 71).

Dinamo: Shovkovskiy – Silva, Vukojevic, Popov, Yarmolenko (Aliyev 90 +3), Milevskiy, Diakhaté, Gusev (Garmash 90 +5), Eremenko, Haruna (El Kaddouri 68), Yussuf.

Arbitrul a acordat 10 cartonase galbene: Srna 40, Fernandinho 40, Teixeira 85, respectiv Eremenko 15, Yussuf 40, Popov 40 Gusev, 45 +1, Vukojevic 61, Milevsky 75 si Yarmolenko 85.