AcasăSPORTSahtior-ul lui Lucescu s-a impiedicat de golul lui Mazilu - VIDEO

Sahtior-ul lui Lucescu s-a impiedicat de golul lui Mazilu – VIDEO

Sahtior Donetk a pierdut primele puncte in campionatul Ucrainei, dupa ce a facut doar 1-1 pe terenul lui Arsenal Kiev.

Formatia antrenata de Mircea Lucescu a condus aproape tot meciul, brazilianul Fernandinho reusind sa deschida scorul inca din minutul 12.

Cand nimeni nu mai credea, iar oaspetii se pregateau sa sarbatoreasca a patra victorie consecutiva din campionat, Mazilu a restabilit egalitatea in prelungirile partidei.

Mazilu a fost rezerva la Arsenal Kiev si l-a inlocuit pe Mikoliunas in minutul 73. Florescu a fost integralist la gazde, si a vazut un cartonas galben in minutul 28, iar Florin Soava a ramas pe banca de rezerve. La Sahtior, Razvan Rat nu a facut parte din lotul de 18.

Sahtior ramane lider in Ucraina, dupa patru etape, in timp ce Arsenal Kiev este pe locul 7, cu o victorie si trei egaluri.