AcasăSPORTRonaldinho si Neymar au dat recital in Brazilia – VIDEO

Ronaldinho si Neymar au dat recital in Brazilia – VIDEO

Flamengo Rio de Janeiro a obtinut una dintre cele mai spectaculoase victorii din Brazilia, dupa ce s-a impus, cu 5-4, pe terenul lui FC Santos.

Disputa dintre cele doua formatii, contand pentru etapa a 12-a a campionatului de fotbal din Brazilia, s-a rezumat la un duel de la distanta intre Neymar si Ronaldinho, vedetele celor doua echipe.

Santos a avut 3-0 in minutul 27, gratie golurilor marcate de Borges, de doua ori, si Neymar, insa Flamengo a egalat pana la pauza, prin punctele inscrise de Ronaldinho, Thiago Neves si Deivid.

Neymar a reusit dubla in minutul 51 si a facut 4-3 pentru Santos, dar Ronaldinho l-a eclipsat pe mai tanarul sau conational. Starul lui Flamengo a reusit doua goluri pe final si a adus victoria echipei sale, cu 5-4.

In urma acestui rezultat, Flamengo a urcat pe locul al treilea in clasament, la patru puncte de liderul Corinthians, iar FC Santos a ajuns pe locul 16, din 20 de echipe, dar are trei meciuri mai putin disputate.