AcasăSPORTRomania este condusa la pauza de Albania

Romania este condusa la pauza de Albania

Nationala de fotbal a Romaniei este condusa, cu 1-0, la pauza, de Albania, in ultimul meci din preliminariile Euro 2012.

Cu gandul mai mult la calificarea ratata, echipa noastra a facut figuratie in prima repriza a disputei de la Tirana.

Albanezii si-au creat cateva ocazii uriase de a marca, dar au punctat o singura data, prin Salihi, in minutul 25.

Nemarcat, atacantul gazdelor a punctat cu o reluare cu capul, din apropiere, dupa un corner executat de dinamovistul Bakaj, de pe stanga.

Lila a sutat in plasa laterala, in minutul 16, Roshi a sutat in diagonala, putin pe langa poarta, in minutul 25, iar Salihi a ratat o ocazie uriasa in minutul 31, cand a trimis alaturi cu poarta goala in fata.

Victor Piturca a inceput meciul cu Lung – Luchin, Tamas, Dorin Goian, Latovlevic – Nicolita, Costin Lazar, Bourceanu, Cocis – Marica, Mutu.