AcasăSPORTRomania a castigat categoric meciul de debut la Europeanul de tineret, contra...

Romania a castigat categoric meciul de debut la Europeanul de tineret, contra Croatiei

Fanii fotbalului din Romania au avut ocazia sa ii urmareasca, marti seara, pe jucatorii antrenati de Mirel Radoi evoluand in primul meci din cadrul Campionatului European de tineret.

Tricolorii, surprinsi inaintea primei infruntari de la Campionatul European de tineret

Tricolorii Under 21 au trecut fara probleme de Croatia, cu 4-1. Romania a deschis scorul prin George Puscas, din penalty, chiar in minutul 11, a majorat avantajul gratie golului marcat de Ianis Hagi, trei minute ai tarziu iar pana sa se plece in pauza Croatia a redus din diferenta de pe tabela gratie punctului reusit de Vlasic.

Dupa ce nationalele au revenit de la vestiare stadionului din San Marino, scorul a fost majorat de Baluta, in minutul 66. Ultimul gol a fost inscris chiar pe final de meci, de Adrian Petre, pentru validarea reusitei care a inchis tabela fiind necesar apelul la arbitrul video, pentru a se elimina o suspiciune de offside.

sursa foto: Facebook/Echipa nationala a Romaniei