Cauta

Roma – Lazio 1-1. Avantaj trupa lui Stefan Radu (VIDEO)

In ultimul meci din etapa a 31-a a campionatului italian de fotbal, AS Roma si Lazio Roma au incheiat la egalitate, 1-1.

Desi a prins marea rivala intre doua meciuri de Europa League, iar Lazio a jucat o jumatate de repriza in inferioritate numerica, AS Roma nu a reusit sa profite si ramane in afara locurilor de Europa League.

Lazio a deschis scorul, in minutul 16, cand Hernanes a inscris dupa o actiune personala de toata frumusetea.

[youtube]ZMHouUowF5Y[/youtube]

Oaspetii puteau sa-si mareasca avantajul, dar acelasi Hernanes a irosit cu nonsalanta o lovitura de pedeapsa.

Totti a egalat din penalty, in minutul 57, insa Roma nu a reusit sa-si adjudece victoria, desi Biava a fost eliminat in minutul 69.

[youtube]5HJNsIHwuxE[/youtube]

Titular, Stefan Radu a vazut un cartonas galben in minutul 31, iar pe final, accidentat, i-a lasat locul lui Stankevicius.

In urma acestui rezultat, Lazio coboara pe locul 5, la 20 de puncte de liderul Juventus, iar AS Roma ocupa locul 7.