AcasăSPORTRivaldo e ca vinul – VIDEO

Rivaldo e ca vinul – VIDEO

Ajuns la 39 de ani, atacantul brazilian Rivaldo, campion mondial in 2002, a marcat golul victoriei pentru Sao Paolo in meciul cu Figueirense.

Are 39 de ani si patru luni, a trecut pe la 12 echipe si a marcat 34 de goluri in 74 de selectii la nationala Braziliei, dar Rivaldo pare ca nu se mai satura de fotbal.

Fostul star al formatiilor Deportivo La Coruna, FC Barcelona sau AC Milan a marcat golul victoriei pentru FC Sao Paolo in meciul pe care aceasta l-a castigat, cu 2-1, impotriva lui Figueirense, in deplasare.

Cicero a deschis scorul pentru Sao Paolo, inainte de pauza, Joao Paulo a egalat pentru Figueirense, imediat dupa pauza, iar Rivaldo a marcat golul victoriei in minutul 59.

Rivaldo a ajuns la 325 de goluri marcate in 688 de meciuri jucate pentru echipele de club pe la care a trecut.