AcasăSPORTRezultatele din turul II preliminar al Europa League

Rezultatele din turul II preliminar al Europa League

Mansa a doua a turului II preliminar al Europa League a adus cateva rezultate-bomba, Vaduz (Liechtenstein) si Differdange (Luxemburg) reusind sa obtina calificarea in ultimul tur preliminar al competitiei.

Europa League, Turul II preliminar, mansa a doua

Joi, 21 iulie

Mika Astarak – Valerenga 0-1 (Dos Santos 49) 0-2 la general

Irtish Pavlodar – Metalurg Rustavi 0-2 (Kobalia 23, Modebadze 57) 1-3 la general

Aktobe – Kecskemet 0-0 Aktobe s-a calificat gratie golului marcat in deplasare. A fost 1-1 in tur.

Gaz Metan Medias – KUPS Kuopio 2-0 (Ciprian Petre 36, Hoban 53) 2-1 la general

Vojvodina Novi Sad – FC Vaduz 1-3 (Covic 87 – Cvetinovic 10, Merenda 78, 90) A fost 3-3 la general, iar Vaduz s-a calificat gratie numarului de goluri marcate in deplasare. La 1-2, in minutul 89, Vojvodina era calificata.

Hazar Lankaran – Maccabi Tel Aviv 0-0 Trupa lui Mircea Rednic a parasit competitia, fiind invinsa cu 3-1 la general.

Ventspils – Sahtior Soligorsk 3-2 (Mvondo 52, 79 penalty, Martinez 90 – Kolomits 6, Komarovski 73) A fost 4-2 la general, dar in minutul 78 oaspetii erau calificati.

Levadia Tallinn – Differdange 0-1 (Lebresne 32) 0-1 la general

Elfsborg – Suduva 3-0 (Elm 26, Augustsson 58, Hult 67) 4-1 la general

Seriff Tiraspol – Zeljeznicar 0-0 Oaspetii s-au calificat cu 1-0 la general.

Karabah Agdam – Streymur 0-0 Karabah s-a calificat gratie golului marcat in deplasare. A fost 1-1 in tur.

Honka – Hacken 0-2 (Chibuike 42, Forsell 85) 0-3 la general

Aalesund – Ferencvaros 3-1 dupa prelungiri (Barrantes 72 penalty, Fuhre 87, Post 119 – Olah 42) 4-3 la general. Ferencvaros era calificata in minutul 71.

AEK Larnaca – Floriana 1-0 (Pavlou 26) 9-0 la general

Bnei Yehuda Tel Aviv – Sant Julia 2-0 (Marinkovic 16, Galvan 89) 4-0 la general

Dinamo Tbilisi – Llanelli 5-0 (Xisco 7, 51, Yague 11, Robertinho 27, Coto 55) 6-2 la general

FC Gagra – Anorthosis 2-0 (Gabedava 6, Cecelasvili 40) 2-3 la general

FK Sarajevo – Orebro 2-0 (Haskic 47, 62) 2-0 la general

Red Bull Salzburg – Metalurgs Liepajas 0-0 A fost 4-1 la general.

Spartak Trnava – FK Tirana 3-1 (Ladislav 41, 85, Malcharek 66 – Lika 22) 3-1 la general, FK Tirana era calificata in minutul 65.

Tromso – Paks 0-3 (Kiss 59, 77, Bode 62) 1-4 la general

Varteks Varazdin – Iskra Stal 3-1 (Vugrinec 14, 70, Glavica 18 – Novikov 41) 4-2 la general

Vorskla Poltava – Glentoran Belfast 3-0 (Januzi 33, 73, Kurylov 66) 5-0 la general

Midtjylland – The New Saints 5-2 (Igboun 23, Nworuh 24, 51, Olsen 32 penalty, Hvilsom 90 – Darlington 55, 90) 8-3 la general

Lokomotiv Sofia – Metalurg Skopje 3-2 (Yordanov 57 penalty, 85, Bojinov 89 – Krstev 4, Iljovski 62) A fost 3-2 la general. Metalurg era calificata in minutul 88, dar a platit tribut omului in minus, Memedi fiind eliminat inca din minutul 55.

Thun – Vllaznia 2-1 (Rama 89, Luthi 90 – Sukaj 14) A fost 2-1 la general. Elvetienii au intors soarta calificarii in ultimele minute ale meciului retur.

MSK Zilina – KR Reykjavik 2-0 (Majtan 29, Ceesay 70) 2-3 la general

Den Haag – Tauras 2-0 (Toornstra 45, Chery 80) 5-2 la general

Gaziantepspor – FC Minsk 4-1 (Emre Gungor 28, Wagner 73, Popov 83, Aydin 90 – Sacivko 61) 5-2 la general

Jablonec – Flamurtari 5-1 (Kovarik 25, 70, Pitak 30, 61, Lafata 55 – Sakaj 36 penalty) 7-1 la general

Olympiakos Volou – Rad Belgrad 1-1 (Martin 79 penalty – Kojic 47) 2-1 la general

Rabotnicki – Juvenes Dogana 3-0 (Manevski 35, Petkovski 50, Petrovic 56) 4-0 la general

Westerlo – TPS Turku 0-0 Belgienii s-au impus in Finlanda cu 1-0.

Fulham – Crusaders 4-0 (Andy Johnson 19, Duff 56, Zamora 66, Sidwell 70) 7-1 la general

RNK Split – NK Domzale 3-1 (Cop 47, Vidic 72, Milovic 85 – Lucas 46) 5-2 la general

Bohemians – Olimpija Ljubljana 1-1 (Cronin 34 – O’Brien 81 autogol) 1-3 la general

Dundee United – Slask Wroclaw 3-2 (Russell 3, Goodwillie 5, Daly 44 penalty – Elsner 16, Dudek 74) Polonezii au marcat mai multe goluri in deplasare si s-au calificat, desi a fost 3-3 la general. Dundee era calificata in minutul 73.

Nacional Madeira – Hafnarfjordur 2-0 (Alberto 55, Candeias 90) 3-1 la general

St. Patricks – Sahtior Karagandy 2-0 (McMillan 14, Doyle 70) 3-2 la general

Austria Viena – Rudar 2-0 (Nacer Barazite 44, Jun 75) 5-0 la general

235 afisari

Campania electorală pentru Primăria Capitalei, „aruncată în aer”! Cătălin Cîrstoiu, vestea momentului. Ce se întâmplă luni

Cătălin Cîrstoiu ar putea ieşi din cursa pentru Primăria Capitalei. Coaliţia PSD-PNL trebuie să ia urgent o decizie în privinţa candidatului comun.Acuzaţiile de incompatibilitate...

Irakul, atacat la o bază militară unde s-ar afla paramilitari pro-Iran. Ce spun Israel și SUA despre bombardamente (VIDEO)

Au fost explozii în Irak, azi-noapte, în apropiere de Bagdad, la o bază militară. Acolo s-ar fi aflat trupe ale armatei și foști paramilitari...